in

Bahçekent Konut Yapı Kooperatifi’nde Bulunan 534 Dairenin İskan Problemi Çözülüyor!

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın talimatı.

Bahçekent Konut Yapı Kooperatifi’nde Bulunan 534 Dairenin İskan Problemi Çözülüyor voorgo.com

2005 yılında yapı ruhsatı alınıp inşaatına başlanan Ataevler Mahallesi sınırlarında S.S.Bahçekent Konut Yapı Kooperatifi’nde 2009 yılından beri süren iskan sorunu Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın talimatı ile çözülüyor.

İSKAN SORUNU SON AŞAMAYA GELDİ

S.S.Bahçekent Konut Yapı Kooperatifi’ nde bulunan 534 bağımsız bölüm (daire), yapımı tamamlandıktan sonra yasal mevzuat ve yüksek gerilim hattı ittifaklarından kaynaklanan problemler sebebiyle bu zamana kadar Yapı Kullanım İzin Belgesi (iskan) alamamıştı. Belediye Başkanı Kocaman’ın talimatı ile Yapı Kontrol, İmar ve Şehircilik ile Plan ve Proje Müdürlükleri’nin çalışmaları sonucunda iskan probleminde sona gelindi.

BİR AY ASKIDA KALACAK

Kartepe Belediyesi ekipleri tarafından konu ile ilgili şu açıklamalarda bulunuldu: ”S.S.Bahçekent Konut Yapı Kooperatifi’nde 534 daireyi içine alan nazım ve imar planı değişiklikleri yapılarak, ilgilili uygulama imar planı gereği TEİAŞ ittifak hakkı bedelleri ödenerek 3194 sayılı imar kanununun 18’nci maddesine istinaden imar uygulaması yapılmaktadır. Söz konusu İmar Uygulaması Kartepe Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Encümenince onaylanarak 29 Temmuz – 28 Ağustos 2020 tarihleri arasında Kartepe Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nde askıya çıkarıldı. Bölgede imar uygulamasının tamamlanması sonrasında söz konusu yapı sahipleri yapı kullanım izin belgelerini (iskan) alabilecekler.

Ne düşünüyorsunuz?

118 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

351 Bin Kişiye 4 Milyar Liralık Kira Yardımı Yapıldı voorgo.com

351 Bin Kişiye 4 Milyar Liralık Kira Yardımı Yapıldı

80' lerde Milyonları Ekrana Bağlayan Ünlü Dansçı Yasemin Evcim Şimdi Emlak Danışmanlığı Yapıyor voorgo.com

80′ lerde Milyonları Ekrana Bağlayan Ünlü Dansçı Yasemin Evcim Şimdi Emlak Danışmanlığı Yapıyor