in

Çankaya Akpınar Mahallesi İçin Yeni Yol Haritası Çizildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi İmar Komisyonun Hazırlamış Olduğu Yol Haritası

Çankaya Akpınar Mahallesi İçin Yeni Yol Haritası Çizildi voorgo.com

2011 yılında yaşanan heyelan sonucunda askıda olan yapı yasağının kaldırılması, 77 yapının iskanı ve yeni yapıların oluşturulacağı 17 parsel için Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi İmar Komisyonu bir yol haritası hazırladı.

Önceki gün ABB’de, parti grup başkanvekillerinin de katılımı ile yapılan toplantıda, Akpınar’daki imar probleminin çözümü için fikir alışverişi yapıldı. Toplantıda Çankaya Belediyesi yetkilileri, ada ve parselleri imar paftası üzerinden detaylı olarak gösterip 9 yıllık süreç içerisinde bölgede meydana gelen problem ile ilgili ayrıntılı bilgi verdi.

Toplantıda oluşturulan yol haritasıyla 2011’ den bu yana büyük problem oluşturan bölge için çözüm üretilecek.

GENELGEDEKİ HUSUSLARA UYULACAK

Bu kapsamda belirlenen şartlara uyulması halinde daha önce inşaatların yapıldığı 77 adet parselde bulunan binaların iskan ve diğer sorunları çözülecek. Yapılaşmanın gerçekleşemediği 17 parselde de yapılaşma uygulanabilecek. İmar Komisyonu’nun hazırladığı rapora göre bölgede bulunan parsellerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ‘Önlemli Alan’ olarak tanımlanan alanlar için belirlenen hususlara uyulacak. Mimari proje onayı kapsamında parsel veya bina bazında gerçekleşecek laboratuvara dayalı sondajlı zemin ve temel etüdünde, kazı güvenilirği ve alınacak önlemlere dair genelgedeki hususlara da uyulacak. Raporda ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 11 Aralık 2018’de Jeolojik Etüt Raporu’nu onayladığı bilgisine de yer verildi. İmar Komisyonu tarafından plan notları eklenerek hazırlanan rapor ABB Meclisi’nde kabul edilmesinden sonra bölgede bulunan imar programları geçerli olacak.

MAĞDURİYET GİDERİLMİŞ OLACAK!

ABB Meclisi İmar Komisyonu Başkanı Mehmet Emin Ayaz, bakanlığın, zeminde yaşanan süreci 2 yıl kontrol ettiğinden bahsetti ve İmar planına eklenen yeni notlarla bölgede kangren haline gelen problemin çözüme ulaşacağını, vatandaşların mağduriyetinin giderileceğini açıkladı.

Ne düşünüyorsunuz?

134 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

D Plaj Evleri'nde Haftalık, Aylık veya Sezonluk Kiralama Avantajı voorgo.com

D Plaj Evleri’nde Haftalık, Aylık veya Sezonluk Kiralama Avantajı

Sazlıdere Barajı'nın Tamamı Yok Olacak voorgo.com

Sazlıdere Barajı’nın Tamamı Yok Olacak!