in

İmar Barışına Başvuru Sayısı 10,5 Milyonu Aştı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum açıklama yaptı.

İmar Barışına Başvuru Sayısı 10,5 Milyonu Aştı voorgo.com

Bakan Murat Kurum imar barışına değinerek “10,5 milyon şahıs imar barışından faydalandı. Pek çoğunun doğalgaz, elektik su faturası problemleri vardı. Mallarını ipotek gösteremiyorlardı. Şimdi bütün bu problemleri çözmüş olduk. Kaçak yapıların takiplerini yapıyoruz. Tarihi alanlarda ve doğal SİT alanlarında yapılan yapıları sürekli takip ediyoruz. Doğal SİT alanlarımıza kimsenin zarar vermesine izin vermeyeceğiz. 2023 yılına kadar ülkemizde korunan doğal alanları 2,5 katına çıkaracağız.

Arkeolojik SİT alanlarında yapılaşmaya kesinlikle izin vermeyeceğiz. Kaçak yapıları ayrı ayrı tespit ederek hepsini yıkıyoruz. Doğayı çevreyi koruyacak projeleri hayata geçirmeye çalışıyoruz. Bizim amacımız imar barışında süreci en sağlıklı biçimde yürüterek doğayı ve çevreyi korumak” dedi.

 

Hazineye Ait Tarım Arazileri Kiralamalarında Rekor Adana’da!

Hazineye ait tarım arazilerinin satışı konusu ile ilgili da konuşan Bakan Murat Kurum “218 bin vatandaşı ilgilendiren bir süreç. Ecrimisil bedelinin yarısı üzerinden 10 yıl kiralama hakkı veriyoruz. 10. yılın sonunda isterse kiralamaya devam edecek, isterse de söz konusu kiralanan alanı satın alabilecek. 180 bin çiftçimiz bu düzenlemeden yararlandı. Bu sayede Tarım Bakanlığımız tarafından verilen desteklerden de faydalanma hakkı elde etti. 14 bin müracaat ile Adana, 10 bin müracaat ile Hatay, 9 bin müracaat ile Konya ve İzmir ile Muğla takip ediyor.” dedi.

Ne düşünüyorsunuz?

125 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Hazır Ofis Kiralarken Dikkatli Olun voorgo.com

Hazır Ofis Kiralarken Dikkatli Olun!

apartman-giderleri-voorgo

Kat Maliklerinden Hangi Giderler için Para Toplanabilir? Apartman Ortak Giderleri Nelerdir?