in

451 Konutun Temel Atma Töreni Yapıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, iki binden fazla vatandaşın yaşayacağı konutların 2021 sonuna kadar tamamlanacağını açıkladı..

451 Konutun Temel Atma Töreni Yapıldı voorgo.com

Cinderesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında düzenlenen 451 Konutun Temel Atma Töreni’ne katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, aşağı yukarı 107 milyon lira yatırım bedelli proje kapsamındaki, iki binden çok vatandaşın yaşayacağı konutların 2021 sonuna kadar tamamlanacağını bildirdi.

“Ankara’nın her yerinde kentsel dönüşüm hedefiyle bugün Ankara’da toplam 21 riskli, 33 rezerv yapı alanımızda çalışmalarımıza bütün hızımızla devam ediyoruz” diyen Bakan Kurum, şöyle dedi: “Altındağ’da, Ankara’yı 2023’e, 2053’e, 2071’e taşıyacak vizyon projeleri Altındağ Belediyesi’yle beraber yürütüyoruz. Altındağ’daki projeler 4 etaptan oluşuyor. İlk etap Ankara Kalesi ve çevresini, ikinci etap Hergelen Meydanı’nın bulunduğu bölgeyi, üçüncü etap Ulus’taki ‘Yahudi Mahallesi’ olarak bilinen bölgeyi, dördüncü etap ise belediye binasının bulunduğu alanı kapsıyor.”

MEYDAN VE OTOPARK

”Altındağ Belediye binamız aşağı yukarı 12 bin metrekarelik alanı kapsıyor. Belediyemizi diğer bir alana taşıyacağız. Bu alanı tamamiyle 12 bin metrekare meydan, meydan altında da yurtdaşlarımıza hizmet verecek otopark alanı olarak düzenleyeceğiz. Vatandaşlarımızı, esnafımızı hiçbir biçimde mağdur etmeyecek adımları atmaya gayret gösteriyoruz. Kızılay’da ilk Türk mimari örneği olan Saraçoğlu Mahallesi var, aşağı yukarı 110 bin metrekarelik, atıl, kimsenin kullanmadığı, giremediği bir alan. Bu alana dair projeleri tamamladık. Oradaki binalar, tescilli ağaçlar korunacak biçimde projemizi kuruldan geçirdik. Ruhsatımızı aldık, ihalemizi bir hafta sonra yapıyoruz.”

Ne düşünüyorsunuz?

125 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Arsanın İmar Durumunu Nasıl Öğrenirim voorgo.com

Arsanın İmar Durumunu Nasıl Öğrenirim ?

Fiyatı Cazip Geldi. 2 Bin Kişi Mağdur Oldu vootgo.com

Fiyatı Cazip Geldi. 2 Bin Kişi Mağdur Oldu !