in ,

Emlak Konut, Kentsel Dönüşüm Projesi İçin İmza Attı !

Tozkoparan Mahallesi için kritik imzalar atıldı. Emlak Konut GYO 2. etap için sözleşme imzaladı !

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı GYO tarafından yapılan açıklamaya göre, İstanbul Güngören Tozkoparan 2. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi İnşaatı İşi için sözleşme imzalandı. Egemen İnş. ve Tic. A.Ş. – İmaj Altyapı Üst Yapı San ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı yüklenici firma olarak inşaatı gerçekleştirecek.

Hatırlanacağı üzere Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) ile T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü arasında “Dönüşüm Uygulamalarına İlişkin İş Birliği Protokolü” imzalanmıştı. Bu protokol kapsamında İstanbul Güngören Tozkoparan 2. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi İnşaatı İşini bakanlık adına Emlak Konut üstlenmişti.

Projenin yapımını gerçekleştirme sözü veren Emlak Konut GYO tarafından 31 Ağustos 2021 tarihinde atılan imzalar kapsamında Egemen İnş. ve Tic. A.Ş. – İmaj Altyapı Üst Yapı San ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı ile İstanbul Güngören Tozkoparan 2. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi İnşaatı İşi İçin anlaşma sağlandı.

169 MİLYON 490 BİN TL İHALE BEDELİ İLE SÖZLEŞME İMZALANDI !

Yapılan açıklamada sözleşmenin bedeli 169 milyon 490 bin TL olarak ilan edildi. Projede Tozkoparan Mahallesi sakinleri tarafından yapılan itirazlar ile ilk etapta yıkım kararı durdurulmuştu. İstanbul’da kentsel dönüşümün en sorunlu ilerlediği bölgelerden biri olan Tozkoparan Mahallesi rant tartışmaları sebebi ile sürekli engellenen projeler ile gündeme gelmişti.

Ne düşünüyorsunuz?

90 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

GYODER Gayrimenkul Sektörü 2021 2. Çeyrek Raporu Yayımlandı

Müteahhit Evi Eksik Teslim Ederse Ne Yapılır ?