in ,

Elazığ’da 1080 Depremzede İçin Kura Çekildi

Kura, İl Özel İdaresi binasında noter huzurunda gerçekleştirildi.

24 Ocak’ta meydana gelen 6.8’lik depremde Elazığ’da 37, Malatya’da 4 olmak suretiyle 41 kişi hayatını kaybetti, iki şehirde binlerce ev ağır hasar gördü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı, Çevre ve Sehircilik Bakanı Murat Kurum’un koordinesinde Elazığ’da 21 bine yakın konutun inşa edilmesi için çalışma başlatıldı. Çalışmalar kapsamında bugüne kadar biten binlerce konutun teslimatı yapıldı.

29 Haziran’da Elazığ merkez ve ilçelerine bağlı belde ve 194 köyde bulunan bin 80 hak sahibi için kura çekimi yapıldı. Kura çekimleri ile depremzedeler, yer seçimi yaptıkları, merkeze bağlı Çatalçeşme, Yemişlik ve Bizmisen TOKI’lerdeki konutlarına kavuştu. Kura, Vali Erkaya Yırık’ın katılımıyla İl Özel İdaresi binasında noter huzurunda gerçekleştirildi.

Bir buçuk yılda önemli bir mesafe kat ettiklerini söyleyen Vali Erkaya Yırık, “Bugün geldiğimiz noktada konutların 3’te 2’sini bitirmek suretiyle vatandaşlarımıza teslim ediyoruz. Beldelerde ve köylerde hak sahibi olan, rezerv alanlarda yerinde yer seçimi mümkün olmayan vatandaşlarımızın merkezi alanlarda konut talebini aldık. Bugün Çatalçeşme, Yemislik ve Bizmisen’deki toplam bin 83 konut için bin 80 hak sahibimizin kuralarını çekiyoruz. Kuralar çekildikçe diğer inşaatlar ile ilgili eksikler, ihtiyaçlar ve yapılması gerekenler hızlı bir şekilde gerçekleştirerek vatandaşlarımıza evlerini teslim etmeye devam ediyoruz. Tüm vatandaşlarımıza, bin 80 vatandaşımıza evleri hayırlı olsun” dedi.

Ne düşünüyorsunuz?

90 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Birçok İlde İmar Planı Değişikliği Yapıldı !

Ev Kiralarken Emlakçı Komisyonunu Kim Öder ? Kira Komisyonu Nasıl Hesaplanır ?