in

Engelliler İçin Toki’den Daire Satışı

TOKİ tarafından engelli vatandaşların başvuru yapabileceği konut satış ilanları yayımlandı.

TOKİ tarafından engelli vatandaşlar için yayımlanan açık satış ilanları yakından takip ediliyor. Son ilan ise halen başvuru süreci başlamamış olan Kocaeli Dilovası TOKİ Projesi için oldu.

TOKİ’DEN ENGELLİLERE 2+1 KONUT SATIŞI

İlan edilen duyuru kapsamında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Kocaeli Dilovası’nda bulunan projeden 20 daire satışı gerçekleştirilecek.

Konutların özelliklerine bakıldığında büyüklüklerinin farklı olduğu görülüyor. Kurum ilan ettiği tablosunda dairelerin 92 metrekare ile 98 metrekare brüt büyüklüğe sahip olduğunu duyurdu. Konutların net büyüklükleri ise 68 ile 83 metrekare arasında değişiyor. Konut fiyatları da farklı etmenler karşısında değişiyor. İşte en düşük ve en yüksek fiyatlı konutlar.

TOKİ Başkanlığı konutlar için belirlenen fiyatların 210 bin TL’den başladığını ve 243 bin TL’ye kadar yükseldiğini duyurdu. Konutların fiyat farkı bulunduğu kat, konumu, cephesi, büyüklüğüne göre değişiyor. Konutları ilan edilen fiyatlarla almak isteyenlere ise yüzde 20 peşinat ile alma fırsatı sunuluyor. Yüzde 20 peşinat ödeyen engelli vatandaşlar 180 ay vade olanağından da yararlanabilecekler. Taksit seçenekleri ise en düşük aylık 934 TL’den başlıyor. Konutun fiyatına göre 1081 TL’ye kadar çıkıyor.

KONUT SATIŞI BAŞVURULARI

Engelli vatandaşlar ilan edilen fiyat ve ödeme yöntemleriyle TOKİ Kocaeli Dilovası’ndan konut almak isterlerse başvurularını Halk Bankası şubelerine yapacaklar. Başvuru işlemlerinin ne zaman yapılacağı konusunda TOKİ şu açıklamada bulundu.

“Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 20 adet konut; en az % 40 engelli raporu olan vatandaşlarımıza, kurasız başvuru önceliğine göre ev alma ve seçme olanağı ile 27 Ağustos 2021 – 31 Aralık 2021 tarihleri arasında Açık Satışa takdim edilecektir”

BAŞVURU ŞARTLARI

TOKİ konut satış ilanında başvuru şartlarını da açıkladı. Başvuran adayların Türk vatandaşı olması ve başvuru yapılan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması ya da il nüfusuna kayıtlı olması şartıyla yapılacağı ilan edildi. Özel başvuru şartları arasında gelir şartı da bulunuyor. TOKİ 2+1 daireleri almak isteyenlerin hane halkı gelirinin, en fazla 6500.00 TL olması gerektiğini bildirdi. Konutlar için 25 yaşını tamamlamış ve en az yüzde 40 oranında engelli raporu olan adayların başvuru yapabileceği açıkladı.

Ne düşünüyorsunuz?

104 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

İstanbul’da Deprem Riski En Yüksek Olan İlçeler

KKTC’de Son Bir Yılda En Çok Değerlenen Bölgeler