in

İkamet Şartı Olmayan Toki Konutları

TOKİ tarafından satışa çıkarılan konutları satın almak için ikametgah şartı olmadan da başvuru yapabilirsiniz !

Toplu Konut İdaresi tarafından satışa sunulan konutlar çoğu vatandaşımızın dikkatini çekmekte. Konutlar ucuz olmasının yanı sıra aynı zamanda kolay ödeme seçenekleriyle de gündemde. Piyasa koşullarının çok altında alınabilen evlerde 180 aya kadar vade sunuluyor. Bu nedenle vatandaşlarımız son derece düşük taksitlere konut sahibi olabiliyorlar. Fakat TOKİ vasıtasıyla konut almak güzel olsa da göründüğü kadar basit değil. TOKİ tarafından vatandaşlarımızdan birçok koşul talep edilmekte. Bunlardan en fazla konuşulanı ise ikametgah koşulu. Vatandaşlarımız ikametgah koşulu olmadan nasıl konut alabileceklerini merak ediyorlar.

TOKİ tarafından sunulan konutlarda kuralı veya kurasız satış olabiliyor. Yine bazıları açık satış bazıları da ön koşulsuz olarak sunuluyor. Kurum resmi sayfasından düzenli olarak yayımlanan duyurularda hangi şehirde hangi koşullarda satış yapılacağı da belirtiliyor.

TOKİ tarafından uygulanan konut satışı ile alt gelir grubu vatandaşlarımız da kolayca ev sahibi olabiliyorlar.

Toki Başkanlığı’nın Uyguladığı İkamet Şartı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı alt gelir grubu için bazı projelerinde 1+1, 2+1 veya 3+1 daireler sunabilirken bazılarında ise yalnızca 2+1 daireler sunuyor. Bazı projelerinde orta gelir sınıfından da müracaat kabul ederken bazılarında etmiyor. Bu tip detaylar ise genelde TOKİ resmi web sitesinden detaylı bir şekilde duyuruluyor. Yine TOKİ tarafından satışa sunulan her proje veya konutta da ikametgah koşulu aranmıyor. TOKİ resmi internet sayfasında da bulunan bilgiye göre ikamet koşulu olmadan da projelere müracaat yapılabilir. Fakat kuralı satışlar veya yalnızca alt gelir grubu için yapılan projelerde ikamet koşulu aranmakta. Açık satış usulü ile sunulan projelerde ikamet şartı her zaman aranmıyor. Bu nedenle vatandaşlarımız bilhassa açık satışlarla ilgili detayları dikkatlice incelemeliler. Eğer proje açık satış olarak yayımlanmış ise ikamet şartı gözetmeden de vatandaşlarımız müracaatlarını yaparak ev sahibi olabiliyorlar.

Ne düşünüyorsunuz?

281 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Hangi Katılım Bankları Konut Satışı Yapıyor ?

Matematik Dehaları İçin Çeşme’de Yeni Proje