in

TOKİ Ağustos Ayında 4 Yeni Millet Bahçesinin Daha İhalesini Tamamlayacak

TOKİ tarafından ülke genelinde kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmak amacıyla inşa edilen millet bahçelerinin 4 ilde daha yapımı için ağustos ayında ihaleye çıkılacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda 81 ilin her birine en az bir millet bahçesinin yapımı hedefiyle başlatılan proje kapsamında çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

TOKİ yetkililerinden edinilen bilgiye göre, millet bahçelerinden 21’i tamamlanarak vatandaşların kullanımına sunulurken, 67’sinin inşası, 110’unun ise projelendirme çalışmaları sürdürülüyor.

Ağustos ayında üç millet bahçesinin ihalesi yapıldı.

Ağustos ayında şu ana kadar İzmir Bergama, Isparta Merkez ve Yozgat Sorgun millet bahçelerinin ihaleleri tamamlandı.

Toplam 30 bin 140 metrekarelik alanda yapılacak olan Isparta Merkez Millet Bahçesi’nin ihalesi 6 Ağustos’ta sonuçlandı. Projede çocuk oyun alanları, gezinti, yürüyüş ve koşu yollarının ile birlikte 1326 ağaç, 10 bin 120 metrekare çim alanı olacak.

Vatandaşların yeşille iç içe huzurlu vakit geçireceği İzmir Bergama Millet Bahçesi’nin ihalesi 11 Ağustos’ta yapıldı. 735 ağacın doğayla buluşacağı projenin alanı 63 bin 50 metrekare. Projede, tenis, basketbol ve kaykay alanı, yaya, bisiklet ve araç yolları, bitki gösteri ve biyolojik gölet alanları, gezinti yolları yer alacak.

Projede 5 farklı noktada konumlandıran çocuk oyun alanlarının toplamı 2 bin 640 metrekare olacak. Ayrıca 8’i engelliler için olmak suretiyle 323 araçlık kapalı otopark bulunacak.

Yozgat Sorgun Millet Bahçesi, 60 bin metrekare alanda yapılacak. İhalesi 13 Ağustos’ta yapılan millet bahçesinde 2 bin 370 ağaç olacak. Proje kapsamında 655 metrekarelik alanda millet kıraathanesi yapılacak.

Burada okçuluk alanı, seyir terası, koruluk, bisiklet ve yürüyüş yolları, kamp ve tematik bahçe ile piknik alanları da vatandaşların kullanımına sunulacak.

Beyoğlu’na TOKİ’den millet bahçesi

Ankara Keçiören, İstanbul Beyoğlu, Antalya Muratpaşa ve Sinop Boyabat millet bahçelerinin ihale tarihleri de belli oldu.

Toplam 9 bin 967 metrekarede yapılacak olan İstanbul Beyoğlu Millet Bahçesi’nin ihalesi 19 Ağustos’ta gerçekleştirilecek.

İçerisinde bitki gösteri alanları, süs havuzları, çocuk oyun alanları, yürüyüş parkurlarının da yer alacağı projede bunun dışında 314 araç kapasiteli kapalı otopark ve nikah salonu bulunacak.

Vatandaşların ihtiyaç duyacağı sosyal donatıların yer alacağı millet bahçesinde, tema bahçeleri, çiçekli bitkilerle daha fazla yeşille buluşacak vatandaşlar huzur içinde vakit geçirebilecek.

Boyabat’ın yeni yeşil alanı

Bitki ve peyzajıyla Sinop’un Boyabat ilçesine yeni bir soluk getirecek millet bahçesinin ihalesi 24 Ağustos’ta gerçekleştirilecek.

Boyabat Millet Bahçesi, sosyal donatıları, yeşili, millet kıraathanesi, koşu ve dağ bisiklet parkuru, ahşap terası, ahşap yürüyüş yolu ve piknik alanlarıyla doğayla iç içe görülmemiş bir sosyal yaşam alanı olacak.

Muratpaşa Millet Bahçesi’nin ihalesi 26 Ağustos’ta

İhalesi 26 Ağustos’ta yapılacak Antalya Muratpaşa Millet Bahçesi, toplam 39 bin 982 metrekareye yapılacak.

Millet bahçesinde tematik bahçe, şezlonglar, basketbol ve bisiklet parkurları ile aktivite çayırları yer alacak.

Bitki ve peyzajıyla öne çıkacak millet bahçesi projesinde 1119 ağaç ve 13 bin 95 çalı dikilecek.

Başkente yeni bir millet bahçesi daha

Ankara Keçiören Millet Bahçesi’nin ihalesi 31 Ağustos’ta yapılacak. Millet bahçesinde yeşil alanlar ve ağaçlar yer alacak. Projede bunun dışında millet kıraathanesi yer alıyor.

Millet bahçesi projesinde, çocuk oyun alanları, gezinti, yürüyüş ve koşu yolları, süs havuzları, lavanta, gül ve meyve bahçeleri olacak.

Vatandaşlar dinlenme ve piknik alanlarıyla doğayla iç içe vakit geçirebilecek.

Ne düşünüyorsunuz?

95 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

TOKİ’den Düşük Peşinat Ve Uzun Vadeli Ödeme Planıyla Arsa Satışı

Ev Fiyatları Neden Artıyor ?