in ,

Toki İhalelerine Nasıl Başvuru Yapılır ?

İhale Detayları Nereden Öğrenilir ?

TOKİ Başkanlığı kış aylarında konut, arsa ve işyeri satışı yapıyor. Bu kapsamda 60 ay ve 120 ay vade ile gayrimenkul sahibi olmak mümkün. İhale ile yapılan satış prosedürleri ise TOKİ’nin ilan ettiği kurumlar üzerinden gerçekleştiriliyor.

TOKİ Başkanlığı geçtiğimiz günlerde resmi sitesinden yaptığı farklı duyurular ile Aralık ayı içeresinde gayrimenkul satışları yapacağını ilan etti. Kurum bu gayrimenkullerin konut, işyeri ve arsa cinsinden olacağını bildirdi. TOKİ’den konut ya da diğer taşınmazlardan birini almak isteyenlerin, her satış için tek tek ilan edilen tarihlerin öncesinde ihaleye başvuru yapmaları gerekiyor.

TOKİ’nin İhalelerine Başvurular Nasıl Yapılır ?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan ihaleler için müracaat edecek olanların ilk önce kurumun resmi sitesinden ilan ayrıntılarına ulaşmaları, satışlara katılmak ve teklif vermek isteyenlerin bankalar üzerinden bu işlemleri tamamlamaları gerekiyor.

Satışı için müracaat yapılacak gayrimenkul bilgileri ile Ziraat Bankası yada Halkbank şubelerine gidilerek buradan bankacılık işlemlerinin tamamlanması gerekiyor. Başvuru prosedürlerinin tamamlanmasının ardından, ihale tarihlerinde, ihaleye katılıp teklif verilmeli. En yüksek teklifi veren katılımcı satılan gayrimenkulü almaya hak kazanıyor. Bundan sonraki işlemler yine Ziraat Bankası ve Halkbank vasıtasıyla tamamlanacak, gayrimenkul için ödeme ayrıntıları belirlenecek ve sonrasında devir teslim için plan oluşturulacak.

İhale Detayları Nereden Öğrenilir ?

TOKİ’nin konut, işyeri ve arsa ihalelerine katılmak isteyenler müracaatlardan önce www.toki.gov.tr ile www.emlakyonetim.com.tr internet adreslerinden ve 444 86 54 numaralı telefondan detaylı bilgilere ulaşabilirler.

Ne düşünüyorsunuz?

207 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Yabancı Yatırımcı Portföyü Sekteye Uğrayabilir !

Ordu Giresun Havalimanı Otopark İhalesi