in

21 Nisan 2021’de Başlayan TOKİ İndirim Kampanyası Ne Zaman Sona Erecek ?

Detaylar haberimizde…

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen ev ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun talep sebebi ile geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için her yıl yapılan indirim kampanyası bu yıl 21 Nisan 2021’de başladı.

Borcunun tamamını ödemek isteyenlere yüzde 20 oranında indirim yapılıyor. Yüzde 20 indirim kampanyasından tüm borç bakiyesini kapatamayacak kişiler de faydalanabiliyor.

Borcun tamamını kapatamayacak kişiler borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 20 indirim kampanyasından yararlanabilecek.

Kampanya 28 Mayıs 2021 Tarihinde Sona Eriyor

İndirim Kampanyasından Kimler Faydalanabilecek ?

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki ev ve iş yeri alıcılarının müracaat tarihi itibarıyla TOKİ‘ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.

TOKİ tarafından satışları 2019 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 2019 yılı sonu itibariyle başlamış olan ev ve iş yeri alıcıları kampanyadan faydalanabiliyor.

Kalan taksit sayısı 12 ve daha az olan ev ve işyeri alıcıları indirim kampanyasından faydalanamayacak !

Kampanyadan yararlanmak isteyen ev ve iş yeri alıcıları Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.

Ne düşünüyorsunuz?

260 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Araplar Konutta Türkiye’yi Tercih Ediyor ! Tatil Anlayışı Yerini Karadeniz’e Bıraktı

TOKİ’den Nusaybin’e 52 Dükkanlı Ticaret Merkezi