in

TOKİ’den 660 TL’den Başlayan Taksitlerle Konut Satışı !

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından uygun fiyatlarla konut satışı yapılmaya devam ediliyor.

Türkiye’de uygun fiyatlı konut satışı yapan TOKİ’nin önemi bir defa daha ortaya çıktı. Bugünlerde TOKİ’nin konut satış ilanları çok daha fazla ilgi görmeye başladı. TOKİ hem düşük fiyatlarla konut satıyor hem de 120 ay, 180 ay, 240 ay gibi vade seçenekleri ile çeşitli avantajlar sunuyor.

TOKİ’DEN UYGUN FİYATLARLA KONUT SATIŞI

Türkiye’de TOKİ’den herkes konut satın alamıyor. Projeye göre bazı özel satış şartları olabiliyor. Bunun için proje odaklı araştırma yapılması gerekiyor. TOKİ misyon gereği dar gelirli vatandaşlara konut üretip satarken bazen açık satış yöntemi ile de orta gelirli vatandaşların uygun fiyatlarla konut sahibi olabilmelerini temin ediyor. TOKİ’nin aktif konut satış ilanları kurumun internet sitesi üzerinden yayımlanıyor.

KARS MERKEZ TOKİ TAKSİTLİ KONUT SATIŞI

TOKİ’nin Kars Merkez Atatürk Mahallesi ve Bayrampaşa Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi 2. Etap kapsamında konut satışı yapılıyor. Buna göre 248 Bin TL fiyatla satışa sunulan 2+1 konutlar için yüzde 20 peşinat ve aylık 1.102 TL taksit talep ediliyor.

Aynı projede TOKİ 3+1 konutları 343 Bin TL’den satışa çıkardı. Buna göre yüzde 20 peşin ödeme yapanlar 1.528 TL taksitle konut sahibi olabiliyorlar.

TOKİ 4+1 konutları 377 Bin TL’den satışa çıkardı. Bu konutlar için de yüzde 20 peşinat ve 2.083 TL taksit isteniyor. Ayrıca 4+1 dubleks konutlar için de 475 Bin TL fiyat belirlenirken yüzde 20 peşinat ve 2.114 TL taksit imkanı olduğu açıklandı.

KIRŞEHİR KINDAM TOKİ TAKSİTLİ KONUT SATIŞI

Kırşehir’in Merkez ilçesinde Kındam Mahallesi’nde yapılan projede de konut satışı gerçekleştiriliyor. TOKİ tarafından verilen bilgilere göre bu projede 2+1 konutlar 165 Bin TL’lik fiyatlarla satışa çıkarıldı. Yüzde 12 peşinat ödemesi yapanlara 180 ay vade imkanının verildiği bu konutların aylık taksit tutarı ise 810 TL olarak açıklandı.

BALIKESİR MANYAS TOKİ TAKSİTLİ KONUT SATIŞI

Balıkesir‘in Manyas ilçesinde TOKİ tarafından yapılan konut projesinde bazı konutlar satışa çıkarıldı. TOKİ satışa çıkarılan bu konutlar için maliyetleri açıkladı. Buna göre 2+1 konutlar 136 Bin TL’lik satış fiyatı ile satışa çıkarıldı. Yüzde 12 peşinat ödeyenler, 180 ay vadede 660 TL taksitle konut sahibi olabiliyorlar.

TOKİ konut satış ilanlarının tamamını, TOKİ‘nin resmi internet sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

89 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Konak Belediyesi’nden Boş Kamu Konutu Satışı !

Dönüşüme Giren Evin Kiracısı Hak Talep Edebilir Mi ?