in

TOKİ’den 81 İlde 154 Millet Bahçesi

İstanbul Pendik Millet Bahçesi, Sakarya Millet Bahçesi, Bursa Eski Stat Millet Bahçesi ve Batman Millet Bahçesi’nin yapımı tamamlandı.

TOKİ'den 81 İlde 154 Millet Bahçesi voorgo

TOKİ Başkanlığınca yapılacak olan 154 millet bahçesinin 11’i tamamlandı.

Gelecek nesillerin daha yeşil ortamlarda yaşamasına imkan sağlamayı amaçlayan TOKİ, 81 ilde 154 millet bahçesi yapacak. Öncelikli olarak mülkiyetindeki eski stat alanlarını millet bahçelerine çevirmeyi amaçlıyor.

Yapılması planlanan 154 millet bahçesinin 19′ unun inşası devam ediyor, 21’i ihale, 103’ü de proje aşamasında bulunuyor.

Yapımı tamamlanan millet bahçeleri;

“Trabzon Akçaabat Millet Bahçesi, Samsun Millet Bahçesi, Batman Millet Bahçesi,  Diyarbakır Sur İçkale Millet Bahçesi, Diyarbakır Dicle Vadisi Millet Bahçesi,Bursa Eski Stat Millet Bahçesi, Elazığ Millet Bahçesi, İstanbul Kayakent 1. Etap Millet Bahçesi, İstanbul Pendik Millet Bahçesi, Sakarya Millet Bahçesi ve Sivas Millet Bahçesi.”

TOKİ ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi arasında iş birliği protokolü

Millet kıraathanesinin de bulunduğu Sakarya Millet Bahçesi’ ni dün ziyaret eden TOKİ Başkanı Ömer Bulut, incelemelerde bulundu ve bilgi aldı. Sakarya Millet Bahçesi’nde devam eden bakım-onarım çalışmaları için TOKİ Başkanı Bulut ile Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce arasında iş birliği protokolü imzalandı. Sakaryalı vatandaşlar, eski Sakarya Atatürk Stadı’nın yerine yapılan Millet Bahçesi ile spor alanları, yürüme yolları, meyve-sebze bahçeleri, yansıma havuzu, renk ve koku bahçelerinden oluşan yeşil alana kavuşacak.>

Ne düşünüyorsunuz?

112 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

apartman-giderleri-voorgo

Kat Maliklerinden Hangi Giderler için Para Toplanabilir? Apartman Ortak Giderleri Nelerdir?

Çağla Şikel Balmumcu'da bulunan villasını 11 Milyon TL'ye satışa sundu.-voorgo

Çağla Şikel Balmumcu’da bulunan villasını 11 Milyon TL’ye satışa sundu.