in

TOKİ’den Düşük Peşinat Ve Uzun Vadeli Ödeme Planıyla Arsa Satışı

TOKİ Başkanlığı Ağustos ayı sonunda düzenleyeceği iki günlük ihaleler ile arsa satışı yapacak.

TOKİ’nin yaz aylarının son günlerinde düzenleyeceği ihalenin detayları belli oldu. TOKİ düşük peşinat tutarı ve uzun vadeli ödeme planıyla arsa satışı yapacağını açıkladı.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, arsa satışlarının 21 şehirde olacağını ilan etti. Satışa çıkarılan arsa sayısını 258 olarak açıklayan TOKİ arsaların imar durumu ile ilgili da bilgi verdi.

Satılacak olan arsaların konut imarlı olduğunu bununla birlikte listede ticaret, sanayi, özel sağlık tesis alanı, sanayi tesisi ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsaların da bulunduğunu bildirdi. Arsa satış listesini ayrı ayrı yayımlayan kurum listede Ankara ve İstanbul’un bulunduğunu bu iki şehir dışında ise arsa satışlarının aşağıda bulunan 19 ilde olacağını bildirdi.

Arsa satışı yapılacak olan şehirler Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, İstanbul, Kocaeli, Balıkesir, Çanakkale, Edirne, Çorum, Ankara, Adana, Afyonkarahisar, Konya, Malatya, Niğde, Sivas, Van, Erzincan, Elazığ, Gaziantep, Giresun olarak duyuruldu.

İHALE SÜRECİ

İlan edilen listelerde bulunan illerden imarlı arsa almak isteyenler için TOKİ ihale işlemlerinin 26 Ağustos Perşembe ve 27 Ağustos Cuma günlerinde yapılacağını aktardı. İhaleye katılacak olanların başvurularını ihale tarihinden önce yapmaları gerekiyor. Başvuru işlemleri Emlak Yönetim ve TOKİ üzerinden tamamlanacak. İhaleye katılacak olan vatandaşlar için ayrıntılı bilgilere bu iki kurumun internet sitesinden ve 444 86 54 numaralı telefondan ulaşılacak.

KDV’DEN MUAF – % 25 PEŞİNAT ÖDEMELİ – 60 AY VADELİ

TOKİ Başkanlığı’nca 21 şehirde satışa çıkarılacak arsalar için KDV muafiyeti bulunuyor. Arsa yatırımı yapmak isteyenler KDV ödemeden yalnızca arsa değeri üzerinden yatırım yapabilecekler.

İhaleye katılan ve ihalede arsa alım hakkı elde edenler için sağlanan özel ödeme yöntemleri sunulacak. Vatandaşlar arsayı almaya hak kazandıkları ihale fiyatları üzerinden yüzde 25 peşinat ödeyecekler. Ardından geri kalan tutar ise 60 ay – 5 yıl vadeli olarak ödenebilecek. İsteyenler bu peşinat tutarı ve vade süreci sınırlarında kendi özel ödeme planlarını da oluşturabilecekler.

İhale işlemleri ise Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile TOKİ İstanbul Hizmet Binasında gerçekleştirilecek. İhale başvurusunda bulunanlar katılımlarını internet üzerinden gerçekleştirebilecekler.

Ne düşünüyorsunuz?

102 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Yabancılara Yapılan Konut Satışları Hız Kesmiyor

TOKİ Ağustos Ayında 4 Yeni Millet Bahçesinin Daha İhalesini Tamamlayacak