in

TOKİ’nin İndirim Kampanyasında Başvurular Tamamlandı. Kişisel Tasarrufla 801 Milyonluk Borç Kapatıldı.

TOKİ'nin İndirim Kampanyasında voorgo.com

Borcunu ödeyerek hemen tapu sahip olmak ya da borcunu kısmi ödemeyle kapatmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için başlatılan indirim kampanyası müracaatları tamamlandı.

TOKİ’nin düzenlediği indirim kampanyasından 19 bin 370 kişi yararlandı.

2018 yılı Haziran ayı sonuna kadar satışları gerçekleştirilen ve geri ödeme taksiti 2018 yılı Haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerlerinin sahipleri kampanyadan faydalandı.

Vatandaşların bir kısmı borcunu ödeyerek tapusunu alırken, bir bölümü de kısmi ödemeyle borcunu kapattı. Kısmi ödemeden 2 bin 188 vatandaş faydalandı.

İndirim kampanyasında, tüm borç bakiyesini kapatamayacak konut ve iş yeri alıcıları için kısmi ödeme planı yapıldı. Borç bakiyesinin yüzde 25′ inden az olmamak şartıyla yapılan peşin ödemelerde yüzde 20 indirim kampanyasından yararlanıldı.

Borcunun tamamını kapatamayan 2 bin 188 konut ve iş yeri alıcısı yaptıkları 86 milyon 172 bin liralık peşin ödemeyle yüzde 20 indirimden faydalandı. Kampanya ile 17 bin 182 kişi de 1 milyar 79 milyon 102 bin 527 liralık borcunu kapatıp tapusunu almaya hak kazandı.

Buna göre, kısmi ödemelerle birlikte kampanyadan 19 bin 370 vatandaş yararlandı, vatandaşlar toplam 1 milyar 165 milyon 274 bin liralık borcunu ödedi.

Kişisel tasarrufla 801 milyonluk borç kapatıldı. Kampanyaya katılan vatandaşların yüzde 68,76′ sı, 801 milyon 229 bin liralık borcunu şahsi tasarruflar ile kapattı. Ayrıca vatandaşların bir kısmı borçlarını banka kredisi kullanarak kapatmayı tercih etti.>

Ne düşünüyorsunuz?

121 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Hayalindeki Çiftlik Evini İzmir’in Şirin İlçesi Urla’da Buldu voorgo.com

Hayalindeki Çiftlik Evini İzmir’in Şirin İlçesi Urla’da Buldu

Konut Kredisi için Kredi Notunuz Kaç Olmalı voorgo.com

Konut Kredisi için Kredi Notunuz Kaç Olmalı?