in ,

Üzerinde Taşınmaz Olanlar TOKİ’ye Başvuru Yapabilir Mi ?

Evi, Arsası, Tarlası, Yazlığı Olanlar TOKİ’den Ev Alabilir Mi ?

TOKİ Başkanlığı’nın konut satışlarında sunmuş olduğu avantajlar ve uzun vadeli ödeme seçenekleri vatandaşların bu satışlara özel ilgi göstermesine neden oluyor.

Peki bu evlerden almak için sağlanması gereken gayrimenkul sahibi olmama şartı nedir ? İşte kurum tarafından yapılan açıklama…

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı her yıl on binlerce ev için müracaat alıyor. Çeşitli projeler kapsamında alınan bu müracaatlar ile birçok vatandaş konut sahibi yapılıyor. Ağırlıklı olarak dar gelirli vatandaşlar adına üretilen evler için ise özel şartlar bulunuyor.

Gayrimenkul Sahibi Olanlar Toki Evlerine Başvuru Yapabilir mi ?

TOKİ tarafından uygulanan müracaat koşullarında merak edilen birçok husus bulunuyor.

Kurum resmi sitesinden yapmış olduğu bilgilendirme açıklamaları ve konut projeleri için yayımlanan müracaat kılavuzlarında merak edilen noktaları cevaplıyor. Genel olarakta açıklamalarda bulunan TOKİ Başkanlığı merak edilen sorular arasında bulunan gayrimenkul sahibi olmanın ayrıntılarını paylaştı.

Üzerinde Taşınmaz Olanlar TOKİ’ye Başvuru Yapabilir Mi ?

TOKİ Başkanlığı gayrimenkul sahibi olma halinde hangi konut projelerine müracaat yapılıp hangilerine yapılamayacağına dair açıklamasında “Kuralı satışlarda ya da alt gelir projelerinde, müracaat sahibinin kendisine, eşine veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması gereklidir. (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç) Açık satışlarda ise, genel olarak bu şart aranmamakta olup, projelerin durumlarına göre bazen uygulanabilmektedir. İlgili projelerin satış duyurularında bu bilgiler ayrıntılı olarak bulunmaktadır.” bilgilerini verdi.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan bu açıklama kapsamında vatandaşlar, müracaatlarını projenin durumuna göre talep edilecek şartlarla yapabileceklerdir.

Ne düşünüyorsunuz?

262 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Toki’den Balya’ya Yeni Proje

Nehir ve Göl Hidromorfolojik İzleme Tebliği Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.